Izvor: B92, 28.Mar.2014, 15:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raonić: Želeo sam dalje
Kanadski teniser Miloš Raonić nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Majamiju, eliminisao ga je prvi reket sveta Rafael Nadal.
Raonić je pružio veliki otpor Špancu, čak je i osvojio prvi set rezultatom 6:4, ali je sledeća dva izgubio sa 6:2 i 6:4.
"Kraj nije srećan za mene, želeo sam da odem dalje, s obzirom na uslove znao sam da će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << biti teško igrati dobro i da stvari neće ići lagano. Ipak, uspeo sam da primenim mnogo toga na čemu sam radio i suočavao sam se sa situacijom bolje nego ranije", rekao je Raonić.
„Imao sam pravi pristup u prvom setu, obojica smo se mučili u tom periodu, ali sam se ja bolje snašao i probleme sam rešio metalnom snagom i dobrom strategijom. Meč je rešen u trećem setu, imao sam priliku za gem, ali sma izgubio servis , a posle toga nisam uspeo da se vratim“, rekao je Raonić.
Kanađanin je stigao do četvrtfinala na drugom uzastopnom velikom turniru, posle Indijan Velsa.
„Mislim da nisam na taj turnir ušao dovoljno pripremljen, mislio sam da dajem sve od sebe, ali sam bio limitiran. Osećam da od tada napredujem, igrao sam u Majamiju bolje nego prošle nedelje i sve ide na bolje“, naveo je Raonić.
Najbolji kanadski teniser je trenutno 12. na ATP rang listi, istakao je da veruje da će ući u Top 10 i plasirati se na završni Masters turnir u Londonu, a prethodno planira nastupe u Monte Karlu, Eštorilu, Madridu, Rimu, kao i na Rolan Garosu.








