Ranijeri urgira da tim nastavi borbu za titulu

Izvor: Sportske.net, 13.Mar.2016, 01:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ranijeri urgira da tim nastavi borbu za titulu

Menadžer Lestera podstiče svoje igrače da iskoriste prednosti "lude" sezone u Premijer ligi.

U 30.kolo Premijer lige, Lester ulazi sa vrha tabele. Popularne "Lisice" u ponedeljak dočekuju Njukasl, koji je otpustio dosadašnjeg menadžera Stiva Meklarena u petak, i doveo, doskorašnjeg trenera Real Madrida, Rafu Beniteza.

Lesterova prednost od pet bodova, mogla bi da se smanji na dva, ukoliko Totenhem pobedi Aston Vilu na gostovanju, u nedelju. Ranijeri priznaje da >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je ovo vrlo nepredvidiva sezona.

"Liga je veoma luda ove godine. Iz tog razloga se borimo i znamo da može svašta da se dogodi do kraja sezone. Moramo da se borimo, da bismo na kraju sezone ostarili naš san", rekao je Italijan.

Ranijeri je konstantno smirivao strasti i nije dozvoljavao svojim igračima da razmišljaju o tituli, iako su "Lisice" u prva četiri tima, još od oktobra. Zanimljivo je da je Italijan koristio samo 18 igrača ove sezone, ubedljivo najmanje od svih timova u ligi, iako je bio poznat kao "Tinkerman" dok je bio menadžer Čelzija, trener koji stalno menja formaciju ekipe i vrlo često rotira igrače.

Kapiten reprezentacije Švajcarske Gokan Inler, letošnja akvizicija iz Napolija, odigrao je samo 10 utakmica ove sezone i prvi je izrazio brigu zbog neigranja, pred Evropsko prvenstvo, koje nas očekuje ovog leta.

Ranijeri je priznao da konstantnost njegovih igrača može da izazove nezadovoljstvo ostalih igrača u timu, ali je izrazio da je za dobro funkcionisanje tima potrebna cela ekipa, a ne samo prvih jedanaest.

On će se suprostaviti Benitezu, koji se posle tri godine vraća u Englesku.

Nastavak na Sportske.net...



Povezane vesti

PREMIJER LIGA: Totenhem ponovo pobeđuje (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 13.Mar.2016

Dva vezana meča bez pobede napravila su pet bodova zaostatka Totenhema za vodećim Lesterom, ali tim iz Londona je brzo uspeo da se konsoliduje te je u meču 30. kola kao gost savladao Aston Vilu sa 2:0.. . Oba gola za ekipu Maurisija Poketina postigao je najbolji strelac tima Hari Kejn koji je bio...

Nastavak na HotSport.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.