Izvor: Sportski Žurnal, 04.Avg.2011, 01:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ramazan ne obavezuje muslimane u Bundesligi
Centralni savet muslimana u Nemačkoj saopštio je da fudbaleri te veroispovesti ne moraju da poste za vreme ramazana.
– Profesionalni fudbaler može da posti u periodu kada nema utakmice i da na taj način pokaže poštovanje prema bogu i svetom mesecu Ramazanu – navodi se u saopštenju Saveta.
Tokom Ramazana, koji traje 29 ili 30 dana, vernici moraju da poste od zore do zalaska sunca.
Rasprava u nemačkoj javnosti oko posta kod fudbalera počela je u oktobru >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 2009. godine, kada je uprava Ajntrahta iz Frankfurta upozorila trojicu igrača muslimana koji su postili za vreme Ramazana.
Prošle godine, na inicijativu Fudbalskog saveza Nemačke, uz odobrenje Saveta muslimana te zemlje, a odlučeno je da konačnu odluku donesu stručnjaci sa univerziteta Al Ažar u Kairu.
Stručnjaci za Islam tog univerziteta nedavno su zaključili da fudbaleri muslimanske vere ne moraju da se pridržavaju ramazanskog posta, jer bi to uticalo na njihovu igru.
Nastavak na Sportski Žurnal...






