Raikonen: Srećan zbog Maksa, razočaran zbog sebe

Izvor: B92, 15.Maj.2016, 18:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Raikonen: Srećan zbog Maksa, razočaran zbog sebe

Finac Kimi Raikonen razočaran je što nije uspeo da pobedi na Velikoj nagradi Španije.

Vozač Ferarija je sve vreme pratio u stopu Maksa Ferstapena, ali nije uspeo da prestigne sada najmlađeg pobednika u istoriji F1.

"Srećan sam zbog Maksa, ali raočaran zbog sebe. Teka je bila teška, trudili smo se i trudili. Bio sam brz i dovoljno blizu, ali nisam uspeo uspeo da ga pratim dovoljno dobro u poslednjim krivinama", rekao je Raikonen.

Finac je drugom mestom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Katalunji stigao i do druge pozicije u generalnom plasmanu, sa 39 bodova iza lidera Nika Rozberga.

"Trudio sam se ali nije bilo dovoljno za pobedu. Ali, nakon jučerašnjeg dana verovatno ćemo biti srećni zbog druge i treće pozicije, ali i razočarani jer smo bili tako blizu", zaključio je Raikonen.

Naredna trka, Velika nagrada Monaka vozi se 29. maja u Monte Karlu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.