Radnički prišao Zvezdi, Vukanović pobegao golgeterima

Izvor: Mondo, 31.Okt.2018, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nišlije se vratile na pobednički kolosek i primakle lideru. Napadač Napretka het-trikom doneo pobedu Kruševljanima.

Aleksa Vukanović je ponovo u centru pažnje!

Posle gola petom za 1:1 protiv Partizana u Beogradu, napadač Napretka postigao je het-trik protiv Mladosti u pobedi 4:1.

Iako su gosti iz Lučana poveli već u 10. minutu, preko Janka Tumbasevića, 26-godišnji fudbaler Napretka doneo je preokret i pre odlaska >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na odmor. Prvi put u strelce se upisao u 23. minutu, zatim u 26, a onda i 75. U međuvremenu je gol za domaći tim postigao i Marko Marinković u 58. minutu.

Aleksa Vukanović se ovim het-trikom dodatno odvojio na vodećoj poziciji liste strelaca. Postigao je devet golova, četiri više od Ričmonda Boaćija iz Crvene zvezde.

Značajnu pobedu ove srede ostvario je drugoplasirani Radnički iz Niša, koji je posle remija sa Radom na Banjici (0:0), savladao Mačvu 3:0. Goste iz Šapca načeo je Bondarenko u 20. minutu, a potom su precizni bili Ranđelović u 68. i Nikodijević u 79.

Tri boda ove srede osvojili su, takođe, Vojvodina i Voždovac. Novosađani su na svom "Karađorđu" pobedili Radnik 1:0, golom Đurića već u 8. minutu, dok su "zmajevi" bili bolji od Rada 2:0 u komšijskom derbiju igranom na krovu tržnog centra "Stadion". Strelci su bili Jevtić u 28. i Stuparević u 89. minutu.