Radnički ne igra ni KLS

Izvor: B92, 23.Sep.2014, 00:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički ne igra ni KLS

Posle povlačenja iz ABA lige, kragujevački Radnički odustao je od učešća u Košarkaškoj ligi Srbije.

Uprava kragujevačkog kluba obavestila je u ponedeljak čelnike Košarkaške lige Srbije da se neće takmičiti u domaćoj ligi, koja će zbog toga brojati 13 timova.

Radnički je zbog finansijskih problema bio primoran da se odrekne svog mesta u ABA ligi koje je potom dodeljeno Metalac.

Kragujevački klub se za sada neće ugasiti, pre svega zbog naplativosti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dugova iz prethodnog perioda.

Radnički je, inače, prošle sezone bio član ABA lige i učesnik Evrokupa, a imao je trojicu reprezentativaca na Svetskom prvenstvu u Španiji – Nikolu Kalinića, Stefana Jovića i Stefana Birčevića.

Posle odustajanja Radničkog, u Košarkaškoj ligi Srbije igraće: Vršac, Sloga, Jagodina, Smederevo, Vojvodina, Tamiš, Spartak, OKK Beograd, Konstantin, Crnokosa, FMP, Napredak i Borac. Nova sezona počinje 4. oktobra.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.