Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Maj.2015, 20:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radionica za decu "Priča o boginji Dijani"
Povodom gostujuće izložbe Narodnog muzeja u Beogradu Rubensovi krugovi, Galerija Matice srpske u maju priređuje kreativne radionice za decu u Rubensovoj umetničkoj radionici.
Na prvoj radionici mališani će imati prilike da saznaju nešto više o Narodnom muzeju u Beogradu koji gostuje u Galeriji Matice srpske, i da otkriju kako muzeji mogu međusobno da sarađuju i da razmenjuju umetnička dela.
Na ostalim radionicama će se upoznati sa stvaralaštvom čuvenog flamanskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << umetnika Petera Paula Rubensa, njegovim saradnicima, sa vremenom u kojem su oni živeli i stvarali, kao i sa uticajem koje je Rubensovo slikarstvo imalo i na naše umetnike.
U kreiranje i realizaciju radionica uključen je stručni tim: kustosi-edukatori, saradnici iz oblasti pedagogije i studenti sa Odseka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
Radionice se održavaju svake subote od 11.00 do 12.30 sati i otvorene su za svu zainteresovanu decu, uzrasta od 5 do 11 godina. Ulaznica je 150.00 dinara.
Posmatrajući izložena dela mališani će biti u prilici da nauče o različitim umetničkim žanrovima, kao što su mrtva priroda, portret, akt i mitološka kompozicija. Posebna pažnja će biti posvećena Rubensovoj slici Dijanin povratak iz lova na kojoj je umetnik prikazao jednu zanimljivu priču iz rimske mitologije.
Mališanima će se ispričati mit o Dijani, boginji lova, a oni će posmatrajući sliku, uočiti koje je delove priče Rubens naslikao. Nakon toga dobiće priliku da sami osmisle kraj mita o Dijani, što će u kreativnom delu radionice likovno izraziti.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









