Prštalo u Roterdamu - Fajenord dao pet, a mogao je 10!

Izvor: MozzartSport.com, 24.Dec.2017, 19:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roda je stradala na De Kajpu u poslednjem meču u 2018.

Fajenord je definitivno uhvatio pobednički ritam, a nova žrtva velikana iz Roterdama bila je Roda. Domaćin je rutinski slavio čak sa 5:1 u 18. kolu Eredivizije i na najlepši način spustio zavesu na 2017. godinu.

Roterdamska ekipa je tako upisala šesti trijumf u poslednjih sedam utakmica, a nema poraz od 21. novembra i duel sa Mančester Sitijem u Ligi šampiona.

Takođe, ako se računa večerašnji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << meč, Fajenord je na poslednje tri utakmice ukupno dao čak 15 golova i pokazao da njegovi napadači ipak imaju dinamit u nogama.

Pored pet golova koje su dali, domaći su mogli još toliko puta da zatresu mrežu nejakog kluba iz Kerkradea. Čak u tri navrata su fudbaleri Fajenorda tražili penal i protestovali kod glavnog sudije i čini se, svaki put bili u pravu.

Domaćin je furiozno počeo utakmicu i maltene pre nego što su se svi smestili na svoja mesta na De Kajpu, Fajenord je vodio sa 2:0. U prvom minutu Nikolaj Jorgensen je načeo goste, a u četvrtom minutu prednost je duplirao Jens Tornstra.

U 50. minutu Gustafson je smanjio zaostatak i dao, ispostaviće se, lažnu nadu gostima. A šest minuta kasnije Jorgensen ih je drugim golom vratio  realnost.

Završnica utakmice imala je novog junaka - Stivena Berghuisa. On je dao dva gola, u 89. i drugom minutu nadoknade i tako zaokružio sjajno veče za Fajenord i njegove navijače.

HOLANDIJA 1 - 18. KOLO