Promena pred Nemačku: Janjušević umesto Lavko

Izvor: B92, 09.Dec.2016, 17:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Promena pred Nemačku: Janjušević umesto Lavko

Selektorka rukometašica Srbije Dragica Đurić odlučila je da u tim pred start druge faze na EP pozove Anđelu Janjušević umesto povređene Jelene Lavko.

Srbija je u četvrtak odigrala nerešeno sa Švedskom 30:30 u poslednjem kolu Grupe A Evropskog prvenstva, a Lavko je povredila mišić lista desne noge već na početku tog meča.

"Prinuđeni smo da napravimo izmenu. Stiže nam Andjela Janjušević, koja se oporavila od povrede kolena, ali još nije u pravoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << formi. Šta je, tu je, to je to što možemo da uradimo u ovom trenutku. I sa Švedjankama smo čitavu utakmicu odigrali bez Jelene Lavko", rekla je Đurić.

Doktor Vladimir Jakovljević naveo je da situacija s povredom desnog beka Srbije "nije sjajna".

"Osetila je jak bol u predelu potkolenice. Odmah po dolasku u Geteborg uradićemo magnetnu rezonancu i imati jasnu dijagnozu da li je reč o istegnuću ili rupturi mišića. Moram da pohvalim medicinsku službu koja je reagovala munjevito i pružila svu neophodnu pomoć", rekao je doktor Jakovljević.

Selektorka Dragica Đurić na poziciji desnog beka ima i Marinu Dmitrović.

Rukometašice Srbije su prvu fazu Evropskog prvenstva završile na prvom mestu, a već u subotu ih očekuje duel s Nemačkom na startu druge faze prvenstva.

Utakmica izmedju Srbije i Nemačke igra se sutra od 16.15 u Geteborgu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.