Izvor: MozzartSport.com, 24.Jul.2020, 23:53

Promašeni penal, stativa i podela plena na San Siru (VIDEO)

I Milan i Atalanta mogli do pobede

Možda je tako najpoštenije, po bod. Šteta je samo što onaj treći odlazi niz vetar, da je moglo i on da se prepolovi...

Milan i Atalanta su odigrali očekivano odličan meč, dva tima koja su u sjajnoj formi, ali na kraju je čaša ostala polu puna i za jedne i za druge – 1:1 (1:1).

Atalanta je promašila penal, tačnije, ponovo je maestralan u toj situaciji bio Donaruma, dok je Milan pogodio stativu, Bonaventura >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije bio miljenik Talije. Statistički gledano, gosti iz Bergama su imali koji šut na gol više, ali ništa toliko ubedljivije da bi se reklo kako su bili bliži trijumfu.

Ovom ishodu najviše su se obradovali u Torinu. Lako bi moglo da se dogodi da već u nedelju veče Juventus proslavi novu titulu prvaka. Samo mu nedostaje da pobedi Sampdoriju. Deluje kao čista sigurica.

U večerašnjem derbiju Milan je prvi odapeo strelu. Strašan gol postigao je Hakan Čalhanoglu u tom 14. minutu, iz pozicije gde bi malo kome palo na pamet da šutira. Možda je time iznenadio golmana Atalante Golinija, koji, ruku na srce, nije najsrećnije reagovao. U njegov ugao sa kontre strana, kakva god da je moćna parabola bila...

Minut 26. je na redu. Bilja nije namerno, ali jeste nagazio Malinovskog. I onda smo na delu videli još jednom ono pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal, ne bi trebalo da ga šutira. Ukrajinac zaista postiže spektakularne golove, međutim, u ovoj igri nerava sa 11 metara Donaruma ga je pročitao – nema gola!

Da ne bude da se sve urotilo protiv Boginje predgrađa: minut 34. i solo akcija Frojlera kroz šestoricu igrača Milana. Dva udarca, dva bloka i lopta koja se nekako odbija da jedinog preostalog igrača Atalante u napadu – Duvana Zapate. A, kada se Zapata nađe sam ispred golmana, zna se šta sledi. Izjednačenje – 1:1.

Bilo je prilika, bilo je igre, šuteva, a najbolju za pobedu promašio je Bonaventura u 68. minutu, kada je pogodio stativu. Posle toga malo mirnije, opreznije do samog kraja. Ostalo je 1:1. Serija bez poraza nastavlja se i za Milan i za Atalantu.