Problem za Barsu, povredio se Nejmar!

Izvor: Mondo, 08.Dec.2015, 22:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Problem za Barsu, povredio se Nejmar!

Nejmar i Suarez mogli su bez povređenog Mesija. Kako će Mesi i Suarez bez povređenog Nejmara?

Foto: (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Barselona je rutinski prevazišla period sezone u kojem je bio povređen Lionel Mesi.

Nejmar i Luis Suarez dali su 19 uzastopnih golova za Barsu, koja je pobedila u svim utakmicama čekajući najboljeg igrača ekipe, a njegov povratak na teren obeležen je sa nezaboravnih 0:4 na stadionu Real Madrida.

Kako će Barselona >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << bez Nejmara? Videćemo u narednom periodu...

Sjajni Brazilac, strelac pet golova u novembru i čak 16 pogodaka uz devet asistencija na 18 mečeva ove sezone, doživeo je povredu večeras na treningu pred meč sa Bajerom u Leverkuzenu.

Barselona, koja je sa 13 od mogućih 15 bodova iz prvih pet mečeva u Ligi šampiona obezbedila prvo mesto u grupi, saopštila je večeras samo da se radi o manjoj povredi primicača, ali nije poznato koliko će 23-godišnji Brazilac morati da odsustvuje s terena.

[LATEST NEWS] Neymar suffers a slight groin injury in training on Tuesday pic.twitter.com/lQ5j4JyjWi

— FC Barcelona (@FCBarcelona) December 8, 2015

Posle utakmice sa Leverkuzenom, rezultatski nevažne za aktuelnog šampiona Evrope i Španije, ekipu Luisa Enrikea očekuje meč kod kuće, u Primeri, sa Deportivo La Korunjom, a onda se "Blaugrana" seli u daleki Japan, gde će 17. decembra Barsa igrati polufinale FIFA svetskog prvenstva za klubove, a potom tri dana kasnije verovatno i finale.

Nejmar je od problematične prve sezone u Kataloniji, 2013/14, tokom koje je propustio 14 utakmica i dao 15 golova uz 15 asistencija, zbog povreda propustio samo pet mečeva u prošloj i ovoj sezoni. Jedan meč preskočio je tokom sezone 2014/15, u kojoj je sudelovao sa 39 golova i 11 asistencija, da bi početkom ove sezone preskočio četiri meča, a onda ušao u sjajnu formu, zbog koje se našao u najužem izboru za FIFA fudbalera godine, zajedno sa Mesijem i Kristijanom Ronaldom.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

"Nemoguće": Staridž se opet povredio!

Izvor: Mondo, 09.Dec.2015, 10:19

Čovek koji je u poslednje tri sezone propustio čak 55 utakmica zbog raznih povreda moraće na novu pauzu i to u jako važnom delu sezone...Foto: (AP Photo/Jon Super)..Fudbaleri Liverpula i njihov novi menadžer Jirgen Klop, koji pokušavaju da stabilizuju formu i domognu se neke od prve četiri pozicije...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.