Primera: Barsa hara, Real ubedljiv

Izvor: B92, 24.Mar.2012, 22:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone pobedili su Maljorku sa 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 30. kola španske Primere i tako su došli do svoje sedme pobede u nizu

Real Madrid je na svom terenu pobedio Real Sosijedad sa 5:1, a u poslednjem meču dana Hetafe je iznenadio Valensiju sa 3:1

Barsa je do pobede došla golovima Mesija u 25. i Pikea u 79. minutu, a strelci za Real bili su Ronaldo i Benzema po dva pura, kao i Iguain. Jedini gol za Baskijce dao je Prieto.

Posle gostovanja Santanderu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Sevilji, Barsa je i treći put u nizu slavila sa 2:0 na gostovanjima. Vodeći gol pripisan je Leu Mesiju, pošto je u 25. minutu on izveo slobodni udarac sa leve strane, a lopta je završila u mrežui.

Postoji dilema da li je Aleksis Sančes dokačio loptu na putu do mreže, ali gol je upisan Argentincu.

Posao je nenadano postao komplikovan za Barsu, kada je u 57. minutu ostala sa desetoricom posle isključenja Tijaga Alkantare. Ipak, u 79. minutu Barsa rešava pitanje pobednika – Mesi je posla dodavanja Pujola pogodio stativu, a na odbitak je natrčao Đerar Pike i sproveo je loptu u mrežu.

Posle dva vezana remija, sa Malagom i Viljarealom, Real je bes iskalio na Sosijedadu.

Već posle šest minuta Iguain je posle dodavanja Benzeme doveo kraljevski klub u vođstvo, a Kristijano Ronaldo je u 32. minutu duplirao prednost domaćih na asistenciju Kake.

Karim Benzema povisio je na 3:0 u 40. minutu, a samo minut kasnije Prieto donosi kakvu-takvu nadu Sosijedadu. Međutim, Benzema i Ronaldo postižu po gol na početku drugog poluvremena i tako rešavaju pitanje pobednika.

Valensija je u predgrađu Madrida povela golom Soldada u petom minutu, ali je Hetafe već do poluvremena dao tri gola. Prvo je izjednačio Miku, Rios je kompletirao preokret, a konačni rezultat postavio je autogolom Bruno u 30. minutu.