Prijava protiv Pejovića zbog nameštanja utakmica

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Feb.2012, 18:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prijava protiv Pejovića zbog nameštanja utakmica

BEOGRAD -

Fudbalski savez Srbije (FSS) pokrenuo je danas disciplinski postupak i podneo je krivičnu prijavu protiv bivšeg igrača čačanskog Borca Dragiše Pejovića, koji je rekao da je bio nateran da namesti meč sa Partizanom.

Predsednik Disciplinske komisije FSS Slobodan Pajović rekao je posle današnje sednice tog tela da je to redovan postupak kada neko iz fudbalske organizacije ima saznanja da je neko drugi iz tog sporta izvršio krivično delo. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

"Kao i u svim dosadašnjim slučajevima... disciplinska komisija pokreće disciplinski postupak i podnosi krivičnu prijavu nadležnom tužiocu, jer je on isključivo nadležan da sprovodi postupak u kojem će istražiti da li su izneseni navodi tačni", rekao je Pajović.

Pejović je prošle nedelje na konferenciji za novinare Sindikata fudbalskih profesionalaca (FIFPro) rekao da ga je direktor Borca Slobodan Ilić zlostavljao i terao da igra nameštene utakmice, a za primer je naveo utakmicu sa Partizanom iz 2004. godine, kada su crno-beli pobedili sa 1:0.

"Očekujemo da će Pejović izneti činjenice i dokaze na kojima zasniva date izjave i da se sve neće završiti samo na nastupima u medijima", rekao je Pajović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.