Izvor: B92, 13.Avg.2018, 08:16

Preokret, evrogol Dembelea, junak Ter Štegen – Barsi Superkup

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju 2:1 (1:1) u marokanskom gradu Tangeru i osvojili Superkup Španije.
Katalonci su u istorijskom prvom izdanju Superkupa van zemlje i u samo jednom meču do trofeja stigli posle preokreta.
Sevilja je povela već u devetom minutu golom Pabla Sarabije iz prvog šuta Andalužana na utakmici.
Usledila je dominacija Barseone predvođene raspoloženim Lionelom Mesijem, posle čijeg sjajnog šuta iz slobodnog udarca u 42. minutu, odbitak od stativu u gol ubacuje Đerar Pike.
Barsa je dominaciju nastavila i u drugom delu meča, ali je Sevilja bila blizu novog vođstva u 63. minutu posle kornera, kada je Franko Vaskes pogodio prečku.