Potop u Đenovi, pa preokret Napolija

Izvor: Mondo, 11.Nov.2018, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Težak teren, prolom oblaka i ipak trijumf favorita u Liguriji.

Fudbaleri Napolija, izabranici Karla Anćelotija stigli su u Đenovu kao apsolutni favoriti i očekivala se nova, rutinska pobeda kluba sa San Paola u okviru 12. kola italijanske Serije A.

Međutim, domaćin je posle pet "vezanih" poraza od Napolitanaca bio na korak da osvoji bod, prvi put poslije tri godine, ali je na kraju doživeo još jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << neuspjeh zahvaljujući autogolu Davidea Biraskija u 88. minutu!

ĐENOVA - NAPOLI 1:2 (1:0)

Imali su svetlo-plavi mnogo više od igre u subotu uveče, ogroman posed lopte, odlične prilike koje nisu iskoristili Arkadijuš Milik i Lorenco Insinje, ali na strani domaćeg tima bio je težak teren na Marasiju izazvan prolomom oblaka.

Srpski internacionalac Darko Lazović odigrao je ceo meč za domaćina.

Fudbaleri Đenove su poveli Iz prve prave prilike u 20. minutu nakon Romulovog fantastičnog centaršuta koji je iz peterca u gol pretvorio dvadesetogodišnji internacionalac iz Obale Slonovače, Kristijan Kuame.

El gol de Kouamé para meter el 1-0 parcial. Se está jugando #GenoaNapoli y El Grifone va arriba en 30'. pic.twitter.com/JDAEQj4Whc

— Martín Graffigna (@MAGraffigna) November 10, 2018

Uvidevši da je vrag odneo šalu, Anćeloti je u drugom delu uveo Drisa Martensa i Fabijana Ruiza i nastavljena je opsada gola Andree Radua, koji je briljantno branio do prekida u 59. minutu.

Tada je sudija Rozario Abiso zbog proloma oblaka prekinuo utakmicu i označio pauzu, koja je trajala 14 minuta.

إيقاف مباراة جنوى × نابولي بسبب هطول الأمطار الغزيرة على لويجي فيراريس .. #GenoaNapoli .. pic.twitter.com/CuhHq7AwRF

— Elcalcio TV حساب احتياطي (@elcalciotwo) November 10, 2018

Činilo se da će domaćinu više prijati odmor zbog kišpe, međutim, bolje "brejk" je bolje legao Anćelotijevim rezervistima, koji su kreirali izjednačenje samo četiri minuta posle povratka na teren "Luiđija Ferarisa".

Dris Mertens je odlično petom ostavio Špancu Ruizu, kojeg ni natopljen teren nije sprečio da loptu prosledi u mrežu - 1:1.

#SerieA Malgré des conditions de jeu indignes, le #Napoli égalise grâce à Fabian Ruiz !#GenoaNapoli 1-1 pic.twitter.com/N9KbzZ6gUK

— CalciomioTV (@CalciomioTV) November 10, 2018

U 68. minutu Radu je ponovo spasao Đenovljane nakon slobodnjaka Lorenca Insinjea, a do kraja se uglavnom igralo "viktorije" pred njegovim golom, ali je domaćin odbijao sve napade u nameri da stigne do trećeg remija ove sezone.

Međutim, posle centaršuta Ruiza iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, lopta je prošla kroz "šumu" nogu i uz nespretnu reakciju defanzivca domaćina Davidea Biraskija završila iza leđa rumunskog golmana - 1:2 za šesti ovosezonski poraz izabranika Ivana Jurića.

GooooooooooooLRocambolesco goal dopo calcio di punizione di #Rui#GenoaNapoli 1-2#ForzaNapoliSempre#SerieApic.twitter.com/wynIOuk429