Izvor: Blic, 31.Maj.2013, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Posade iz Novog Sada i Zagreba pobedile u trci osmeraca na "Štrandu"
Veslačke posade osmeraca Univerziteta Edukons iz Novog Sada u muškoj i Zagrebačkog sveučilista u ženskoj konkurenciji pobednici su 4. Studentske regate osmeraca, održane danas na novosadskom kupalištu "Štrand" u organizaciji domaćeg kluba "Danubius 1885".
Pehare i medalje najuspešnijima uručio je član Gradskog veća Novog Sada zadužen za sport i omladinu Predrag Svilar, koji je tom prilikom istakao da veslanje ima dugu tradiciju u Novom Sadu i da je to sport koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << našoj zemlji doneo prestižna olimpijska priznanja, kao i trofeje sa evropskih i svetskih prvenstava.
"Zbog velikog broja trofeja koje nam je veslanje donelo, taj sport zaslužuje posebnu pažnju. Uprava za sport i omladinu podržava ovo takmičenje, a samim tim i razvoj univerzitetskog sporta, kao i veslački klub Danubius, koji ima višedecenijsku tradiciju u našem gradu", rekao je Svilar.
Na Studentskoj regati osmeraca, koju VK "Danubius 1885" organizuje sa ciljem da animira studentsku populaciju u Novom Sadu da se bave veslanjem, takmičilo se šest muških i pet ženskih posada univerziteta iz Zagreba, Beograda, Vukovara i Novog Sada.
Najčitanije SADA:












