Popova 1.127. pobeda sa Mamuzama

Izvor: MozzartSport.com, 03.Feb.2017, 09:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popova 1.127. pobeda sa Mamuzama

Legendarni trener San Antonija izjednačio se sa NBA rekorderom Džerijem Slounom po broju trijumfa sa istom ekipom. Pobede zabeležili i Vizardsi, Hoksi i Voriorsi

Sinoć su u NBA odigrano samo četiri utakmice, ali je na terenu bilo čak dva od tri poslednja šampiona najjače košarkaške lige na svetu, Golden Stejt i San Antonio. Aktuelni prvaci iz Klivlenda su odmarali.

Zvezda večeri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije bio ni jedan igrač, već trener. U pitanju je Greg Popović, dugogodišnji starteg San Antonija kojem su njegovi izabranici poklonili rekordnu 1.127 pobedu savladavši Fildelfiju 102:86! Stručnjak našeg porekla se tako na vrhu ove liste izjednačio sa legendarnim Džerijem Slounom, trenerom Juta Džeza.

"Džeri Sloun je liga iznad mene", u svom stilu, lakonski i skromno odgovorio je Popović.

Što se tiče šuterskog učinka, kod Sparsa, gde je on tradicionalno podeljen na više igrača najefikasniji je bio Kavaji Lionard sa 19 poena. Kod gostiju iz Filadelfije istakao se Ersan Iljasova sa 25 poena i 10 skokova. San Antonio je tako stigao do 12. uzastopne pobede na domaćem terenu.

Stef Kari uživa u povratku u formu i sipa iz svih oružja. Lider Ratnika je sinoć postigao "samo" tri trojke, zabeleživši ukupno 31 poen za pobedu na gostovanju Klipersima na utakmici na kojoj je postignuto čak 253 poena. Njemu se pridružio Kevin Durant sa 26 postignutih koševa i 10 asistencija. Tim iz Grada anđela predvodio je povratnik nakon povrede, leteći Blejk Grifin sa 31 poenom i 11 skokova. Voriorsima je to deveta uzastopna pobeda nad Klipresima, a čini se da su konačno uzeli zalet koji bi trebalo da ih dovede do novog NBA naslova.



Vizardsi su očekivano savladali Lejkerse sa 116:108, a ponovo je vrhunsku rolu imao odlični plej Džon Vol koji je zabeležio 33 poena i 11 asistencija. U protivničkom timu izdvojio se Deandre Rasel sa 17 poena i 11 završnih dodavanja.

Drugu pobedu gostiju u sinočnim NBA okršajima zabeležila je Atlanta, koja je slavila u Hjustonu rezultatom 113:108, iako je popularni Brada Harden upisao čak 41 poen. Učinak neverovatnog pleja nije bio dovoljan za trijumf nad raspoloženim protivnicima, među kojima su dominirali krilo Tim Hardavej mlađi sa 33 i centar Dvajt Hauard sa 24 postignutih koševa uz čak 23 skoka.

Vašington - LA Lejkers 116:108

/Vol 33 p, 11 as, Gortat 21 p, 14 sk - Rasel 17 p, 11 as, 7 sk/

Hjuston - Atlanta 108:113

/Harden 41 p, 8 as, 8 sk - Hardavej jr 33/

San Antonio - Filadelfija 102:86

/Lionard 19 p, 8 sk - Iljasova 25 p, 10 sk, Šarić 14 p, 9 sk/

LA Klipers - Golden Stejt 120:133

/Grifin 31 p, 8 sk - Kari 29 p, 11 sk/

(foto: Action Images)
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Košarka

Nastavak na MozzartSport.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.