Izvor: Blic, 13.Okt.2010, 16:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poljska policija uhapsila 26 huligana
Poljska policija uhapsila je danas 26 huligana iz Bidgošća, grada na severu Poljske, a zbog dogovaranje tuča i obračuna s navijačima suparničkih klubova preti im do tri godine zatvora.
Rano jutros je 200 policajaca, uključujući i specijalce iz antiterorističke jedinice, upalo u kuće i stanove u Bidgošću i okolini da uhapsi navijače na koje je ukazala istraga o izgredima i dogovorenim okršajima koju poljski Centralni istražni biro vodi već dve godine.
"Muškarci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji su danas uhapšeni vođe su fudbalskih huligana. Neki od njih bili su već hapšeni 11. septembra zbog izgreda na utakmici fudbalskog kluba Zaviša Bidgošć i Vidzeva iz Lođa. Većina već ima u dosijeu kazne za fizičke napade, čak i na policajce", kazao je portparol Glavne komande poljske policije Marijuš Sokolovski.
Portparol je objasnio da je ovoj grupi policija ušla u trag kada je počela da odmotava klupko afere oko prodaje droge na utakmicama i ilegalne trgovine narkoticima kojom se bave huliganske grupe u Poljskoj.
Za sada će grupa iz Bidgošća odgovarati pred sudom pre svega za organizovanje okršaja sa navijačima iz Poznanja 6. septembra 2008. godine, u okolini mesta Grabi na zapadu Poljske.
U unapred dogovorenoj tuči učestvovalo je na obe strane ukupno 140 huligana.
Poljska vlada želela bi da dovede u red svoje fudbalske navijače do Evropskog prvenstva u fudbalu 2012. godine.
U napore da se na Evropskom prvenstvu navija civilizovano uključila se i uticajna Poljska katolička crkva.
Poljska policija sa svoje strane sve je oštrija i nepomirljivija prema izgrednicima, posebno što se u nekoliko mesta vodi istraga oko dodatnog biznisa vođa huligana - trgovine drogom.







