Izvor: RTS, 04.Jul.2016, 01:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počinje... Nova era Mančestera!
Nov grb, novi dresovi, novi igrači i na kraju, najvažnije, novi menadžer. Pep Gvardiola došao u Mančester i preuzeo "građane". Istovremeno, predstavljeni Ilkaj Gindogan i nove "krpice" Sitija sa novim grbom.
Velike promene u Mančesteru. I u plavom i u crvenom delu, ali je danas veliki dan za navijače Sitija.
U grad je stigao čovek od kojeg očekuju mnogo - Pep Gvardiola. Posle neverovatnog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uspeha sa Barselonom, a potom (nešto skromnijeg) sa Bajernom, jedan od najboljih svetskih trenera preuzeo je Mančester siti.
Španac je obišao stadion, terene, delio autograme i nije skidao osmeh sa lica. Navijači Sitija veruju da će baš on sa "građanima" osvojiti Ligu šampiona. U tome će mu pomagati i doskorašnji fudbaler Arsenala, Mikel Arteta, koji će nakon završetka igračke karijere, raditi u stručnom štabu.
Naravno, veliku pomoć Gvardiola će imati od vlasnika kluba, koji neće žaliti novac kako bi Španac napravio tim po svojoj meri.
Danas je navijačima predstavljen i Ilkaj Gindogan, prva akvizicija u eri Pepa Gvardiole, koji je stigao iz Dortmunda.
Tu, bez ikakve sumnje, neće biti kraj pojačanjima Sitija, koji su pokazali i dresove za narednu sezonu, sa novim grbom kluba.
Siti je to: Gvardiola ima i četvrto pojačanje
Izvor: MozzartSport.com, 04.Jul.2016
Aleksandar Zinčenko potpisao za Građane..Prvo Aron Muj iz Melburna, pa Ilkaj Gundogan iz Borusije Dortmund, potom doskorašnji Seltin napadač Nolito, a onda i - Aleksandar Zinčenko!..Kao što je i najavljeno, supertalentovani ukrajinski vezista, koji se najbolje snalazi na centralnom delu terena,...









