Pobeda San Antonija, Đinobili 44 poena

Izvor: Blic, 22.Feb.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši San Antonija pobedili su Minesotu 100:99 pogotkom Emanuela Đinobilija u finišu meča i tako zabeležili četvrti uzastopni trijumf.

Šampion je sada prišao na utakmicu i po zaostatka za Nju Orleansom na vrhu Jugozapadne divizije. Đinobili je ponovo odigrao odlično i postigao je 44 poena. Reprezentativac Argentine igra u sjajnoj formi, a prosek u poslednje četiri utakmice mu je 35,8 poena po meču.

U drugoj četvrtini postigao je 19 poena, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od čega šest uzastopnih trojki, a utakmicu je završio sa šutom za tri 7/9. Đinobili je i pogodio pobednički koš 6,2 sekunde pre kraja.

Sebastijan Telfer imao je šansu da donese pobedu Minesoti, ali je promašio šut za tri poena. Najefikasniji u Timbervulfsima bio je Al Džeferson sa 28 poena. Marko Jarić je igrao 23 minuta i završio je meč sa pet poena (šut iz igre 2-3), tri skoka i četiri asistencije.

Hjuston je kod kuće pobedio Majami 112:100 i tako ostvario 10. uzastopnu pobedu, a gostima naneo 10. uzastopni poraz. Roketse su do trijumfa predvodili Trejsi Mekgrejdi sa 23 poena i Jao Ming sa 21 poenom.

Hjuston je sada sedma ekipa na Zapadu, a ovo mu je najduža serija pobeda još od pobedničke sezone 1993/94. kada su pobedili 15 puta uzastopno.

Majami je trenutno najgori tim lige, a ovo mu je bio 25. poraz u poslednjih 26 utakmica.

Portland je kod kuće pobedio Sijetl 92:88 i tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza. Brendon Roj postigao je 19 poena i zabeležio lični rekord od 14 skokova, dok je Lamarkus Oldridž doprineo pobedi sa 18 poena, 12 skokova i pete blokada.