Izvor: B92, 25.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Plavi" kadeti bolji od Šveđana
Kadetska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore savladala je selekciju Švedske sa 26:20 (15:5), u trećem kolu grupe D, na Evropskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.
Ovom pobedom rukometaši SCG osigurali su prvo mesto u grupi D i u utorak će se sastati, u četvrtfinalu, sa drugoplasiranom ekipom iz grupe C, repreyenatcijom Slovačke, koja je savladala Bugarsku sa 35:29 (19:17).
"Plavi" su od početka utakmice nametnuli svoj ritam igre. Prvi gol su primili tek u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šestom minutu, a brzo su došli do vodjstva od 8:1.
Posle prvog dela utakmice pobednik se već mogao naslutiti, pošto rukometaši Srbije i Crne Gore nijednog trenutka nisu dozvolili protivnicima da ugroze njihovu prednost. Sredinom drugog poluvremena vodili su sa 10 golova razlike, tako da su mogli i ubedljivije da završe meč.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Žarko Šešum sa sedam golova.
U ostalim današnjim utakmicama postignuti su sledeći rezultati:
Francuska - Hrvatska 28:29 (14:11)
Danska - Madjarska 26:24 (12:9)
Nemačka - Švajcarska 30:23 (15:14)
Slovačka - Bugarska 35:29 (19:17).









