Pizaro za TRI minuta ušao u istoriju nemačkog fudbala

Izvor: Mondo, 10.Avg.2019, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peruanac ne namerava da stane!

Manje od 180 sekundi bilo je potrebno čuvenom napadaču Verdera, Klaudiju Pizaru, da se upiše u još jednu knjigu rekorda.

Peruanski veteran, koji je u februaru golom protiv Herte postao najstariji strelac u istoriji sa 40 godina i 136 dana, nešto slično uradio je ove subote u nemačkom Kupu.

Klaudio Pizaro postao je drugi najstariji strelac u "DFB Pokalu", jer je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << postigao dva gola u pobedi Verdera 6:1 protiv petoligaša Delmenhorsta.

Slavni špic pogodio je sa 40 godina, 10 meseci i sedam dana i ispred njega je sada samo Karl Lambertin, koji je dao gol u ovom takmičenju 1980. godine sa napunjene 44 godine, 5 meseci i 12 dana.

Zanimljivo, Pizaru se u subotu uveče bila potrebna samo tri minuta da se upiše u istoriju.

Iskusni napadač ušao je u 65. minutu, a u 68. minutu iskoristio je ubacivanje Fulkruga da pošalje loptu u mrežu, da bi u 74. minutu postavio konačnih 6:1.

Uz trijumf Šalkea 5:0 nad ekipom Drohterzen/Asel, to je bila najubedljivija pobeda u utakmicama prvog kola "DFB Pokala" odigranim u subotu.

Najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Ferl koji je eliminisao bundesligaša, Augzburg, pobedom 2:1.

Ferl je tako ponovio svoj najveći uspeh u ovom takmičenju, jer je samo još jednom, pre tačno 20 godina bio u drugom krugu, nakon što je eliminisao Borusiju Menhengladbah posle penala. Na sledećem "stepeniku" tada ga je izbacio Ajntraht Frankfurt.

Na pragu istorijskog uspeha u subotu je bio i šestoligaš Filingen, ali božica "Fortuna" nije mu bila naklonjena protiv istoimenog bundesligaša iz Diseldorfa.

Amateri iz pokrajine Baden-Virtemberg vodili su 1:0 posle prvih 45 minuta, ali je Fortuna izborila produžetke u kojima je sa dva gola završila posao - 3:1.