Petarda PSŽ-a poslala Ažaksijo u drugu ligu

Izvor: B92, 13.Maj.2023, 22:59

Fudbaleri PSŽ savladali su ekipu Ažaksioja sa 5:0 u meču u utakmici 35. kola Lige 1.

Poveli su domaći u 22. minutu preko Fabijana Ruiza, a u 33. minutu je već bilo 2:0, posle gola Ašrafa Hakimija.

Onda je na scenu nastupio Kilijan Mbape koji je za sedam minuta dva puta zatresao mrežu gostiju.

Konačan rezultat je postavio Mohamed Jusuf autogolom u 73 minutu meča.

Posle ove pobede PSŽ se vratio na šest bodova razlike u odnosu na Lans, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ažaksijo je na 18. mestu i sada je izvesno da će sledeće sezone igrati u drugoj ligi.

U sledećem kolu PSŽ će gostovati Okseru, dok Ažaksijo dočekuje Ren.