Izvor: RTS, 07.Nov.2020, 19:29

Pet golova Barselone, Mesi dvostruki strelac

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu ekipu Betisa sa 5:2 u meču devetog kola La Lige.
Barselona i Betis odigrali su tradicionalno uzbudljiv meč, prepun prilika i golova.

Istim rezultatom kao i prošle godine na stadionu "Kamp nou", Barselona je sa 5:2 savladala tim iz Sevilje.
Ronald Kuman odlučio je da promeša karte nakon utakmice sa Dinamom iz Kijeva, pa je Mesi ostao na klupi.
Tako je "prodisao" Antoan Grizman, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Francuz u nekoliko navrata u prvom poluvremenu nije  uspeo da zatrese mrežu Betisa.
Grizman je propustio tri veoma izgledne prilike, a nije uspeo da postigne gol ni iz penala, koji je promašio u 33. minutu.
Barselona je povela preko Dembelea, koji je postigao efektan pogodak u 22. minutu.
Delovalo je kao da će "Blaugrana" sačuvati prednost od jednog gola do kraja prvog poluvremena, ali je u poslednjim momentima prvog dela meča primila gol. Precizan u sudijskoj nadoknadi bio je Sanabrija.
Kuman je morao da reaguje, te je odmah u drugom poluvrmenu uveo najboljeg strelca u istoriji Barselone.
Mesi je bio vidno raspoložen po ulasku na teren, što je potvrdio s tri gola, od čega su dva bila regularna i priznata.
Barselona je brzo povratila prednost, kada je u 49. minutu Alba poslao oštru loptu u šesnaesterac rivala, Mesi je pametno propustio do Grizmana, koji napokon pred praznom mrežom dobro reaguje.
Igrao se 61. minut, kada je Mandi odbranio svoju mrežu rukom, zbog čega je skirvio penal i zaradio crveni karton. Siguran sa bele tačke bio je Mesi.
U 72. minutu Betis je uspeo sa igračem manje da učini meč zanimljivijim, kada je Loren pogodio za 3:2.
Ipak, Barselona do kraja susreta postiže još dva gola. Mesi i Pedri pogodili su na asistencije Roberta.
La liga, deveto kolo:Petak: Elče - Selta Vigo 1:1
Ueska - Eibar 1:1
Barselona - Betis 5:2
Sevilja - Osasuna 1:0
Atletiko Madrid - Kadiz 4:0