Izvor: MozzartSport.com, 12.Maj.2021, 05:05

Perfektni Palmeiras, Flamengo se provukao u Čileu (VIDEO)

Aktuelni šampion Južne Amerike i dalje je u formi

Ne staje Palmeiras. U istom ritmu igraju Zeleni kao iz prošle sezone kada su osvojili Kopa Libertadores.

U četvrtom kolu tim iz Sao Paula savladao je Independijente del Valje 1:0 i trenutno je jedini sa maksimalnih 12 bodova. Priliku da održi korak ima samo Argentinos Juniors, koji u sredu uveče igra protiv Universidad Katolike na svom stadionu.

Jedini pogodak u Ekvadoru dao je Rafael Veiga iz penala >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u 43. minutu. Ispostavilo se to kao dovoljno za tim portugalskog trenera Abela Fereire.

????????????⚽ Raphael Veiga won @Palmeiras the three points against @IDV_EC with this confidently struck penalty! pic.twitter.com/quvxemKah7

Do četvrte pobede mogao je šampion Južne Amerike iz 2019, Flamengo, ali Brazilci nisu uspeli da pobede u Čileu. Odigrali su 2:2 sa Union la Kalerom, što i nije loše imajući u vidu da su gubili do 77 minuta.

Bod gostima doneo je Vilijam Arao udarcem glavom na centaršut iz kornera, čime se iskupio za autogol u 27. minutu, kojim je domaćinu omogućio vođstvo 2:0. Prethodno je strelac za Union bio Arijel Martinez u 8. minutu, a prvi gol za Flamengo postigao je čuveni Gabrijel Gabigol Barbosa. Bio je precizan iz penala u 31. minutu.

Iako su bili ofanzivniji i stvarali šanse, gosti nisu uspeli do potpunog preokreta, pa su morali da se zadovolje s bodom. I on bi trebalo da im je dovoljan u trci za jedno od prva dva mesta Grupe G, u kojoj su još argentinski Velez i ekvadorski LDU.