Izvor: Blic, 15.Feb.2010, 01:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pelegrini: Ronaldo od suštinskog značaja
Od kakvog je značaja Kristijano Ronaldo za Real Madrid još jednom se videlo na delu. Kraljevski klub upisao je bodove na gostovanju u Herezu (3:0) zahvaljujući dvostrukom strelcu Kristijanu Ronaldu.
Portugalac je tako vratio na najbolji način u tim posle suspenzije od dve utakmice, a trener Manuel Pelegrini nije propustio priliku da pohvali prvu zvezdu ekipe.
- Prisustvo Ronalda je od suštinskog značaja za nas, iako smo dobili te dve utakmice na kojima nije igrao. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Ne samo što je postigao dva gola, već nam je sjajno otvarao prostor i dobro upošljavao saigrače - istakao je Pelegrini.
„Kraljevi" su na poluvreme otišli bez prednosti, ali su brzo uspeli da dovedu stvari u red.
- Podigli smo nivo igre drastično u nastavku. Kada je došao prvi gol, bilo je mnogo lakše. Zaslužili smo visoku pobedu, iako je Herez bio vrlo dobar u prvom delu igre - zaključio je zadovoljno Pelegrini, čija ekipa je novom pobedom ostala u trci sa liderom Barselonom.
Valensija je nastavila da igra po sistemu toplo-hladno, ali je, uprkos remiju u Hihonu (1:1), zadržala visoku, treću poziciju na tabeli. U dresu domaćina debitovao je Milan Smiljanić, srpski internacionalac koji je nedavno pozajmljen toj ekipi iz Espanjola. Nikola Žigić, međutim, ponovo je ostao na klupi „slepih miševa".
Sva tri gola u meču između Viljareala i Atletika iz Bilbaoa pala su u prvom delu igre, ali je domaćin na kraju ipak bio uspešniji (2:1), zabeleživši tako tek drugu pobedu u poslednjih devet utakmica u prvenstvu. Zanimljivo je da su na ovom susretu isključena trojica fudbalera - Godin iz Viljareala i Havi Martinez i Orbaiz iz Atletika.


















