Pako i Dortmund ne staju, budi se Bajern

Izvor: Mondo, 20.Okt.2018, 17:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četvrtu utakmicu zaredom u Bundesligi fudbaleri Borusije Dortmund završili su sa najmanje četiri postignuta gola. I naravno upisali novi trijumf! Bajern sa desetoricom do tri boda u Volfsburgu..

Borusija Dortmund u odličnoj je formi i zasluženo je na prvom mestu na tabeli posle osmog kola Bundes lige.

"Milioneri" su u subotu ubedljivo "protutnjali" kroz Štugart i zadržali četiri boda prednosti nad drugoplasiranim Bajernom, koji je takođe slavio kao gost, u >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Volfsburgu, a tako i prekinuo loš niz tima trenera Kovača.

Borusija je načela "švabe" pogotkom Džejdena Sanča već u trećem minute utakmice, da bi posle 25 minuta igre ovaj meč bio rešen.

Kapiten Rojs povisio je na 2:0 u 23. minutu, a dve minute kasnije Pako Alkaser potvrdio da je u strašnoj formi svojim DESETIM golom u poslednjih šest utakmica, računajući i ona tri u dresu "crvene furije".

Štutgart je položio oružje, a Filip je pet minuta pre kraja ovjerio njihov peti poraz u sezoni, kojim su  ostali prikovani za dno tabele, u društvu Fortune Diseldorf.

Bajern je stigao je do pobede 3:1 na gostovanju Volfsburgu iako je Arjen Roben crvenim kartonom u drugom poluvremenu zakomplikovao život svojim saigračima i dao nadu "vukovima" da mogu do preokreta.

Robert Levandovski sa dva gola doneo je Bajernu lepu prednost početkom drugom poluvremena, međutim, Voflsburg je vratio neizvesnost pogotkom Veghorsta.

Ona je međutim kratko trajala, jer je Džejms Rodrigez u 72. minutu rutinski iskoristio odlično dodavanje Levandovskog i postavio konačnih 3:1.

Probuđeni Hanover posle serije od četiri poraza u prošlom kolu savladao je Štutgart kod kuće, a ove subote vodio je do četvrtog minuta sudijske nadoknade u Leverkuzenu, kada je Karim Belarabi izjednačio na 2:2 i spasio Bajer petog poraza u sezoni.