Izvor: MozzartSport.com, 28.Nov.2021, 20:20

Paketa i tačka! Lion odbranio pobedu u Monpeljeu (VIDEO)

Brazilac odlično reagovao posle prečke Islama Slimanija - 1:0

Utakmice kakva je bila ova između Monpeljea i Liona bukvalno rešavaju detalji, a jedan takav bio presudan u okršaju na De la Mosonu - 1:0 (1:0).

Za njega je bio odgovoran odlični Lukas Paketa, koji si u odlučujućem 17. minutu sjajno reagovao nakon udarca Islama Slimanija u prečku domaćeg gola, a onda glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Dešavanjima pred golom Monpeljea prethodio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je odličan centaršut Mala Gusta sa desnog boka.

Lion se ovom pobedom probio na sedmo mesto na tabeli, a veoma je blizu samom vrhu, s obzirom da ima utakmicu manje od većine timova, dok je Monpelje ostao na 11 poziciji i ovo mu je bio drugi uzastopni poraz u prvenstvu.

Lion je pre vodećeg gola imao još jednu dobru priliku, kada se takođe oprobao Paketa, ali Jonas Omlin dobro reagovao, dok je 12 minuta nakon gola mnogo toga mogao da razreši Islam Slimani, ali je njegov udarac glavom ipak prošao pored desne stative Monpeljeovog gola.

U drugom poluvremenu potpuno druga priča, domaćin je imao apsolutnu kontrolu dešavanja i postepeno dodavao gas, dok je Lion na sve načine pokušavao da osigura vredne bodove. Odličlnu priliku za izjednačenje u 57. minutu imao je Floran Mole, dok je sedam minuta kraje sjajnu šansu za postavljanje konačnog rezultata propustio Sfevi Mavididi. Odlično je gađao glavom, delovalo je kao da će lopta završiti u golu, ali je otišla pored stative, pa je tako otišla i poslednja prilika da domaćin izbegne poraz u ovoj utakmici.

Mihailo Ristić je tokom čitavog meča vodio brojne duele sa Lukasom Paketom, dosta njih je i dobio, ali se Brazilac kod vodećeg pogotka uvukao u sredinu i iskoristio zakaselu reakciju Mamadua Sakoa.

FRANCUSKA 1 – 15. KOLO