PSŽ-ov biser zasenio sjajnog Hvanga VIDEO

Izvor: B92, 15.Jan.2024, 15:35

Fudbaleri Južne Koreje otvorili su Kup Azije pobedom nad Bahreinom 3:1 (1:0).

Vezista Crvene zvezde In-Beom Hvang je zablistao golom i asistencijom, ali je ipak ostao u drugom planu.

Junak Južne Koreje bio je 22-godišnji napadač Pari Sen Žermena Kang-in Li.

On je sa dva gola doneo jednom od favorita takmičenja važnu pobedu na startu turnira, nakon što je Bahrein neočekivano izjednačio rezultat početkom drugog poluvremena.

Li je posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << impresionirao ljubitelje fudbala golom za povratak Južne Koreje u vođstvo od 2:1 u 56. minutu

Samo pet minuta nakon izjednačenja, napadač PSŽ-a je poslao "projektil" sa dvadesetak metara u mrežu Bahreina.

Dvadesetak minuta pre kraja je "overio" trijumf Južne Koreje, nakon dodavanje Hvanga.

Zvezdin vezista ga je na vreme proigrao pred kaznenim prostorom, gde se Li sjajnim lažnjakom oslobodio protivničkog igrača i otvorio prostor za šut ka golu, a onda levom nogom poslao dijagonalu po zemlji pored nemoćnog golmana.

Tako je Južna Koreja, koju sa klupe predvodi Jirgen Klinsman, pobedila sa sva tri gola postignuta levom nogom.

U Grupi E su još Jordan i Malezija koji igraju od 18.30.