Izvor: HotSport.rs, 23.Okt.2017, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIMERA: Đirona slavila u La Korunji, bod za Espanjol u San Sebastijanu

U poslednjem meču 9. kola španske Primere više razloga za radost imali su timovi koji su igrali kao gosti, a pre svih Đirona.

Tim iz pokrajine Katalonije savladao je Deprotivo sa 2:1. Mrežu domaće ekipe načeo je Adej sa penala. Ipak, u 51.minutu Deportivo je izjednačio preko Pereza, takođe sa penala. Đirona je do pobede stigla u 71.minutu kada je Poru postigao gol. Đirona je sada pretekla Deportivo na tabeli sa devet bodova i sada je 15 na tabeli.
Derbi je odigran >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << u San Sebastijanu gde je Real Sosijedad dočekao Espanjol. Na kraju 1:1. Katalonci su poveli golom Baptistaa u 9. minutu, ali je Iljaramendi na asistenciju Januzaja izjednačio na 1:1. Sosijedad je sada deveti na tabeli sa 14 bodova, dok je Epsanjol 13. sa četriri boda manje.
ŠPANIJA 1 – 9. KOLO
Levante – Hetafe 1:1 (0:0)