PL: Siti jedva, gol Kolarova

Izvor: B92, 25.Apr.2015, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Aston Vilu sa 3:2 u poslednjoj subotnjoj utakmici 34. kola Premijer lige, a jedan gol postigao je Aleksandar Kolarov.

Duel dva tima obeležio je niz preokreta, do nekoliko minuta pre kraja činilo se da će podeliti bodove, ali je sve dileme otklonio Fernandinjo na asistenciju Kolarova u 89. minutu. Jedini preostali gol za izabranike Manuela Pelegrinija postigao je Serhio Aguero, dok su strelci za Vilu bili Tom Kleverli i Karlos Sančes. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Siti se zahvaljujući 20. trijumfu ove sezone vratio na drugo mesto na tabeli, sa devet bodova manje od vodećeg Čelsija, a jednim više od Arsenala, a dva od Mančester Junajteda, ali sva ta tri tima imaju po utakmicu manje.

Već u trećem minutu utakmice Aguero je pogodio za 1:0 pošto je iskoristio grešku odbrane gostiju iz Birmingema i mirno poslao loptu u gol iz male blizine. Mreže su potom mirovale do 66. minuta, kada je Kolarov povisio na 2:0 sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Buđenje Vile nagovestio je dva minuta kasnije Kleverli, koji je sjajnim i jakim udarcem uspeo da savlada Harta pošto se lopta prethodno odbijala od velikog broja igrača. Sančes je izjednačio u 85. minutu, pošto je odlično prihvatio odbijenu loptu i poslao je u gol, ali je Fernandinjo odlično ispratio korner koji je izveo Kolarov i doneo trijumf Sitiju.