PL - Prštalo na Molinou, Vulvsi okrenuli Siti! (video)

Izvor: Sportske.net, 27.Dec.2019, 23:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL - Prštalo na "Molinou", Vulvsi okrenuli Siti! (video)

Pet golova, crveni karton i VAR ulepšali petak uveče.

Kakva utakmica za kraj devetnaestog kola, "Vukovi" preokrenuli protiv šampiona Sitija i slavili sa 3:2.

Sadržajno je malo reći za prvo poluvreme.

Ederson u dvanaestom minutu pravi veliku grešku pošto bez lopte ruši Žotu van svog kaznenog prostora, Etkinson nije imao izbora - direktan crveni karton za Brazilca i Siti će u nastavku igrati sa deset fudbalera.

Neverovatne scene su >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << viđene od 24-tog minuta pošto je Sterling u dva minuta izveo čak tri penala!

Marez pada posle kontakta u kaznenom prostoru domaćim, Etkinson uz VAR donosi odluku da je ovo penal.

Sterling je preuzeo odgovornost, ali je Rui Patrisijo bio odličan i brani (prvi) pokušaj ofanzivca. Ubrzo iz VAR sobe stiže informacija da je došlo do preranog ulaženja u šesnaesterac od strane "vukova" prilikom izvođenja penala te se promašaj ponovio.

Sterling ponovo promašuje, ali uz sreću i odbitak upisuje gol i vođstvo za Siti.

Ovaj deo igre je produžen čak sedam minuta, ali ostalo je na golu Engleza.

"Vukovi" su odmah po povratku sa pauze krenuli u ofanzivu, Žota je okušao sreću, ali u 50. minutu je pisalo 2:0 za goste. Sterling stiže do drugog gola posle sjajne realizacije i asistencije De Brujnea.

Domaći su potom u par navrata tražili penal, ali su VAR i Etkinson videli drugačije. "Vukovi" ipak stižu do gola zahvaljujući Traoreu, krilo Vuvlsa voli okršaje sa Sitijem 2:1 u 55. minutu.

Pokušavali su "vukovi" u još par navrata preko Traorea i Saisa, ali bez promene rezultata.

Vulverhempton ipak stiže do izjednačenja u 82. minutu. Traore uspeva da nadmudri Mendija i asistira Himenezu, Meksikanac ne promašuje ovo 2:2!

Neverovatni "vukovi" stižu do pobede u 89. minutu, Doherti koristi petu Himeneza za 3:2!

U nadoknadi Sterling je mogao i do het-trika, ali prečka spašava tim Nuna Espirita Santa.