PL: Ogroman novac na agente igrača

Izvor: B92, 01.Dec.2010, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL: Ogroman novac na agente igrača

Engleska Premijer liga saopštila je da su klubovi u najvišem rangu potrošili u poslednjih godinu dana više od 67 miliona funti na agente igrača.

Čelsi i Liverpul najviše su platili agentima, od oktobra 2009. do septembra 2010. oko 18,2 miliona funti, dok je ukupno 20 klubova Premijer lige potrošilo 67,1 miliona funti.

Čelsi je smanjio izdatke prema agentima u odnosu na prošlu godinu, Liverpul je povećao za 2,4 miliona funti, dok je najveći "potrošač" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mančester Siti smanjio troškove sa 12,8 miliona na 5,9 miliona funti.

Klubovi Premijer lige u celini su smanjili plaćanje agentima za 3,6 miliona funti u odnosu na sezonu 2008/2009.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.