Ove godine bez kvalifikacija za GP

Izvor: B92, 03.Feb.2009, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ove godine bez kvalifikacija za GP

Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je, posle dogovora sa FIVB, da se neće igrati turnir evropskih kvalifikacija za Gran Pri 2010. godine.

Evropa ima četiri mesta u eminentnom takmičenju, a jedno je rezervisano za Poljsku, na osnovu odluke FIVB. Preostale tri reprezentacije učesnice Gran Prija 2010. godine biće tri najuspešnije selekcije sa šampionata Evrope 2009, koji će biti održano u Poljskoj.

Takođe, CEV je saopštio da će se ubuduće Evropske kvalifikacije za Gran Pri igrati samo parnim godinama, dok će neparnim godinama plasman biti određivan na osnovu plasmana na šampionatima Evrope.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.