Osvaldo srušio Đenovu, Roma nastavlja poteru za Evropom

Izvor: Blic, 19.Mar.2012, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rome nastavili su poteru za mestom koje vodi u Evropu pošto su u poslednjem meču 28. kola Serije A pobedili Đenovu sa 1:0. Jedini pogodak u Rimu postigao je Pablo Osvaldo u 3. minutu utakmice.

Roma je imala start iz snova pošto je već u 3. minutu Osvaldo ozvaničio povratak u ekipu pogotkom za 1:0. On je primio loptu u šesnaestercu Đenove, oslobodio se najbližeg pratioca i poslao loptu u suprotan ugao Sebastijana Freja.

Napadač Rome je imao u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poluvremenu još dve solidne prilike, međutim, nije uspeo da duplira prednost, a to su umalo kaznili gosti. Rodrigo Palasio je uputio prizeman centaršut u 33. minutu, Mesto šutirao iz neposredne blizine, ali na sreću golmana Martena Stekelenburga, nedostajalo je snage u tom udarcu.

Uzbuđenja su mahom nedostajala u drugom poluvremenu sve do 70. minuta kada je Palasio sjajno izbegao ofsajd zamku i sa svega pet metara pogodio prečku Rominog gola.

Taj promašaj je probudio domaće fudbalere koji su poslednjih 20 minuta posvetili ofanzivi i traženju drugog gola kojim bi priveli meč kraju. Odlične šanse imali su Markinjo i Bojan Krkić u dva navrata, ali promene rezultata nije bilo.