Osasuna srušila Hetafe, remi Sosijedada i Levantea,

Izvor: Blic, 09.Feb.2014, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Osasune otvorili su nedeljni program 23. kola Primere pobedom nad Hetafom od 2:0, Valjadolid je zatim sa 2:2 remizirao protiv Elčea, a pobednika nije bilo ni u duelu Real Sosijedada i Levantea (0:0).

Duel u Pamploni u potpunosti je pripao domaćim fudbalerima, koji su nadigrali Hetafe i sa 25 bodova se izjednačili sa rivalom u sredini tabele. Osasuna je povela u šestom minutu preko Rijere, a sve dileme oko pobednika otklonio je Tores dva minuta pre kraja.
Elče je grabio ka trijumfu na gostovanju Valjadolidu do 66. minuta golovima Kora i Del Morala, a onda je u igru ušao Osorio umesto Larsona na drugoj strani. Samo desetak minuta u igri bilo mu je dovoljno da postigne dva gola i spreči poraz, za važan bod u borbi za opstanak.

Sosijedad nastavlja borbu za mesto koje vodi u evropska takmičenja, ali nije uspeo da savlada Levante na svom terenu. Meč je završen bez pogodaka, što je treći remi za gostujuću ekipu u poslednje četiri utakmice.