Optužnica protiv policajaca zbog paljenje ambasade SAD

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jul.2017, 12:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Optužnica protiv policajaca zbog paljenje ambasade SAD

Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv pet policijskih službenika zbog propusta u obezbeđenju tokom i posle mitinga "Kosovo je Srbija" 2008. godine kada je zapaljena ambasada SAD u Beogradu, rečeno je Tanjugu u tom tužilaštvu.

Oni se optužnicom terete za krivična dela teško delo protiv opšte sigurnosti i zloupotreba službenog položaja.

Optužnica je prosleđena sudu 8. maja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i u toku je njeno preispitivanje, precizirala je za Tanjug portparol suda Bojana Stanković.

Ni u sudu ni u tužilaštvu nisu mogli da kažu imena optuženih jer ona još nije potvrđena.

Ukoliko Viši sud potvrdi optužnicu, odbrana će imati pravo da uloži žalbu na to rešenje Apelacionom sudu u Beogradu.

Istraga o policijskim propustima tokom i nakon obezbeđivanja mitinga "Kosovo je Srbija" pokrenuta je pre više od tri godine.

Inače, u Višem sudu u Beogradu u toku je ponovljeno suđenje optuženima za paljenje američke ambasade 2008. godine u Beogradu posle mitinga "Kosovo je Srbija".

Sedmorica optuženih se terete da su ispred objekta ambasade Sjedinjenih Američkih Država "opšte opasnom radnjom izazvali opasnost za život i telo ljudi i imovinu većeg obima".

Oni su prema optužnici, nakon mitinga ispred Skupštine Srbije "Kosovo je Srbija", oko 18:30 sati organizovano došli do američke ambasade i gađali je kamenicama, bakljama i drugim predmetima i tako izazvali požar u kojem je poginuo Novosađanin Zoran Vujović.

Ambasada SAD u ovom postupku nije tražila odštetu, kao ni porodica Vujovića, koji je izgoreo u požaru u ambasadi.

Više javno tužilaštvo u Beogradu je pre tri godine pokrenulo predistražni postupak o tome ko je i kakve propuste u policiji napravio tokom i nakon obezbeđivanja mitinga "Kosovo je Srbija".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Paljenje Ambasade SAD: Optužnica protiv pet policajaca

Izvor: B92, 11.Jul.2017

Beograd -- Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv 5 policijskih službenika zbog propusta u obezbeđenju tokom i posle mitinga "Kosovo je Srbija" 2008...Tada je zapaljena Ambasada SAD u Beogradu...Oni se optužnicom terete za krivična dela - teško delo protiv opšte sigurnosti...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.