Izvor: RTS, 19.Dec.2021, 00:00

Okampos presudio Atletiku, Sevilja drži korak za vrhom

Fudbaleri Sevilje savladali su na svom terenu ekipu Atletiko Madrida sa 2:1, u derbiju 18. kola La Lige.
Duel na stadionu "Ramon Sančez Pichuan" opravdao je očekivanja i epitet derbija kola.
Sevilja je odlično ušla i zatvorila meč, pošto je postizala golove u uvodnim minutima, kao i u samoj završnici.
Rakitić je u sedmom minutu doneo domaćinu vođstvo, da bi u 33. Felipe izjednačio.
Na pauzu za poluvreme otišlo se sa nerešenim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rezultatom - 1:1.
Drugo poluvreme je očekivano bilo veoma uzbudljivo, obe ekipe bile su dosta disciplinovane i požrtvovane.
Delovalo je da će se susret završiti nerešenim rezultatom, pošto je vreme odmicalo, a promene na semaforu nije bilo.
Ipak, heroj domaće ekipe bio je Okampos, koji je postigao gol u 89. minutu i postavio konačnih 2:1.