Održana komemoracija povodom smrti Manojlovića

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Sep.2014, 17:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Održana komemoracija povodom smrti Manojlovića

Porodica, prijatelji i saradnici oprostili su se danas u Skupštini Beograda od bivšeg vaterpoliste, olimpijca i dugogodišnjeg generalnog sekretara Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Predraga Manojlovića.

Na komemoraciji su govorili predsednik Vaterpolo saveza Srbije Milorad Krivokapić, predsednik Vaterpolo kluba Partizan Aleksandar Šoštar, predsednik OKS Vlade Divac, kao i mnogobrojni istaknuti sportisti i sportski radnici.

"Ostaće zauvek upamćen doprinos koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je Manojlo dao vaterpolo sportu, najpre kao uspešan vaterpolista i reprezentativac, a zatim i godinama kao jedan od istaknutijih funkcionera, direktno učestvujući u stvaranju uspeha srpskog vaterpola. Vaterpolo ostaje siromašniji za velikog igrača, posvećenog funkcionera, dobrog prijatelja, a pre svega divnog čoveka", rekao je Krivokapić.

Ispred Sportskog društva Partizan i vaterpolo kluba sa Banjice od Manojlovića se oprostio Šoštar.

"Danas se zauvek opraštamo od člana naše sportske porodice. Predrag Manojlović je bio čovek brilijantnog uma, munjevite misli, harizmatičan, pobednički sportski karakter. Rastajući se od Manojla mi danas ovde imamo mnogo razloga da zastanemo, saberemo naša sećanja i da odamo poštu sportskoj i ljudskoj veličini koji je svoju životnu energiju posvetio ljudima, vaterpolu, Partizanu i sportu uopšte", rekao je Šoštar.

Odlazak Predraga Manojlovića predstavlja veliki gubitak za sport i sve ljude sa kojima je radio, ocenio je Divac.

"Bio je veliki čovek i sportista i siguran sam da će se sa time složiti svi oni koji su imali prilike da ga upoznaju. Kao generalni sekretar OKS, sa uspehom je od 2000. do 2009. godine predvodio tim Srbije na Letnjim olimpijskim igrama u Atini i Pekingu, kao i na ZOI u Solt Lejk Sitiju i Torinu. Kako je i sam bio osvajač olimpijske medalje u Moskvi 1980, kao i medalja sa svetskih i evropskih šampionata, uvek je uspevao da u prvi plan stavi potrebe sportista. Bila mi je čast da ga poznajem i sa njim blisko sarađujem. Manojlo će i dalje biti sa nama kroz vrednosti koje nam je ostavio", rekao je Divac.

Komemoraciji i ispraćaju prisustvovali su zamenik gradonačelnika Beograda Andreja Mladenović, državni sekretar u Ministarstvu omladine i sporta Predrag Peruničić, gradski sekretar za sport i omladinu Beograda Slavko Gak i mnogobrojni istaknuti sportisti i sportski radnici.

Manojlović, bivši istaknuti vaterpolista Partizana i Crvene zvezde i reprezentativac Jugoslavije, preminuo je u nedelju u Beogradu posle duge bolesti u 63. godini.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.