Novi rasistički ispadi u Italiji, Baloteli napustio teren

Izvor: RTS, 03.Nov.2019, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verone savladali su ekipu Breše sa 2:1 u meču 11. kola italijanske Serije A. Susret je u drugom poluvremenu bio prekinut kada je napadač gostiju Mario Baloteli napustio teren, zbog rasističkih uvreda sa tribina.
Utakmicu između Verone i Breše obeležio je rasistički ispad u kojem su glavni akteri bili domaći navijači i napadač gostiju Mario Baloteli.

U prvom poluvremenu nije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bilo golova, a navedeni incident dogodio se početkom drugog.
U 54. minutu isfrustriran rasističkim uvredama, Baloteli je ispucao loptu na tribine, nakon čega je napustio teren.
Glavni sudija meča Marijani odlučio je da na kratko prekine susret, a potom naredio da navijači budu opomenuti sa razglasa i upozoreni ukoliko ponove ispade. Baloteli se vratio na teren i zaradio žuti karton.
Usledila su dva gola domaće ekipe, strelci su bili Salsedo i Pesina.
Konačnih 2:1, postavio je upravo Baloteli, sjajnim golom u 85. minutu.

Verona je pobedom upisala 15. bod i nalazi se na devetom mestu na tabeli, dok je Breša 18. sa sedam bodova.
Rezultati ostalih mečeva 11. kola Serije A:
Atalanta - Kaljari 0:2, Đenova - Udineze 1:3, Leće - Sasuolo 2:2, Fjorentina - Parma 1:1.
Tabela nakon 11 odigranih mečeva: Juventus 29, Inter 28, Roma 22, Atalanta 21, Kaljari 21, Lacio 18, Napoli 18, Fjorentina 16, Verona 15, Parma 14, Milan 13, Udineze 13, Bolonja 12, Torino 11, Sasuolo 10, Leće 10, Đenova 8, Breša 7, SPAL 7, Sampdorija 5.
Pogledaj vesti o: Incident