Novi poraz Borca, Čuka i Napredak slavili!

Izvor: Mondo, 30.Nov.2016, 16:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane su prve utakmice 18. kola Superlige. Mnogi timovi nastavili su "po svom".

Odigrano je 18. kolo Superlige, a poslednjeplasirani Borac iz Čačka ostaće s tom jednom pobedom zabeleženom 20. avgusta u meču sa Novim Pazarom.

"Zebre" su i danas poražene, kraj Morave. Voždovac je opet bio bolji.

Opet, utoliko što je 6. avgusta na krovu tržnog centra bilo 2:0. Ovog puta Borac je uspeo da zatrese mrežu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << "zmajeva" ali ne i više od toga - 1:2 (0:0).

Oba gola postigao je 24-godišnji napadač Stefan Dražić, isto koliko je dao u prethodnih 17 kola.

Nakon njegovih pogodaka u 59. i 67. minutu, Lazar Jovanović dao je nadu "fenjerašu" da će izbeći 12. poraz ove sezone, ali je njegov gol u 76. minutu bio samo utešni. Borac je ove sezone imao tri serije - tri poraza u nizu, tri remija u nizu, a sada se nalazi u novoj crnoj seriji od šest poraza u nizu uz samo dva postignuta gola.

"Podela bodova" jedini je razlog što već poslednjeg dana novembra ne govorimo o Čačanima kao budućem članu Prve lige Srbije.

Napredak je, posle dva tesna poraza u nizu od Crvene zvezde (0:1) i Partizana (3:2), nastavio tamo gde je stao pre dvomeča sa "večitima". U Kruševcu je pao i Metalac, tradicionalno tvrd i neugodan rival za "čarapane", koji ovog rivala u Superligi nisu pobedili od 2009, mada i nije da su sve vreme boravili u eliti u istim sezonama.

Važne bodove Napretku u borbi za izlazak u Evropu doneo je Dino Šarac koji je postigao prvi pogodak u crvenom dresu posle dolaska iz Novog Pazara 2015. godine.

Čukarički je očajno počeo sezonu, ali kada su belo-crni najavili da će, ipak, napasti kvalifikacije za Ligu Evrope, izgleda da se nisu šalili. Četvrti trijumf u nizu na svom stadionu, Čuka je zabeležila protiv jednog od najlošijih "gostiju" ove sezone u Superligi, ekipi Novog Pazara, koja je meč završila sa desetoricom na terenu - 2:0 (0:0).

Dragoljub Srnić u 48. minutu doveo je domaćina u vođstvo prvim superligaškim golom ove sezone, a nakon što je sudija Majo Vujović u 75. minutu poslao u svlačionicu jednog igrača gostujućeg tima zbog faula u svom šesnaestercu, Ognjen Ožegović je bio siguran izvođač najstrože kazne i doneo četvrtu pobedu svom timu, uz jedan remi, od poslednjeg poraza u Superligi (16. oktobar, Crvena zvezda 3:1).

Novi Pazar je sa poslednjih sedam gostovanja vratio jedan bod kući...