Izvor: MozzartSport.com, 06.Apr.2021, 23:22

Norič spakovao sedam komada Hadersfildu, het-trik monstruma Pukija

Nemilosrdni Kanarinci hrle ka Premijer ligi

Kakav Norič? Strašan Norič! Nemaju Kanarinci ni trunku empatije. Hadersfild je već u prvom poluvremenu ponižen. Temu Puki i drugovi su spakovali pet golova Terijerima za poluvreme i nisu se zaustavili – 7:0

Norič će biti novi-stari član Premijer lige, to je jasno već neko vreme. Seju strah Kanarinci u Čempionšipu. Prejaki za drugu najjaču ligu na svetu, ali nedovoljno kvalitetni za elitu na Ostrvu. Barem >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je tako bilo prethodnih sezona, a da im se ne bi dogodilo isto naredne, moraće da ojačaju svoje redove.

Temu Puki je predator, osetili su to igrači Hadersfilda. A najveća ispomoć su mu Emilijano Buendija i Tod Kantvel. Ofanzivna trojka Kanarinaca oduvala je odbranu Terijera, pravila je dar-mar i ponizila rivala.

Da se Hadersfildu sprema katastrofa bilo je očigledno već sredinom prvog poluvremena. Temu Puki je utakmicu otvorio sa dva brza gola i poligon prepustio kreativnom dvojcu – Buendiji i Kantvelu. Nameštali su jedan drugom golove, sve se vrtelo oko ovog trija u prvom poluvremenu.

Argentinac Emilijano Buendija je napravio het-trik asistencija u prvom delu igre, Kantvel je asistirao Pukiju za jedan gol, a potom i sam sproveo loptu u mrežu. Petarda je pukla kada je Kiran Douel pogodio metu, a igrači Hadersfilda su posramljeni otišli na odmor. Najradije se ne bi ni vraćali iz svlačionice...

Kanarincima je dosuđen penal u nastavku, loptu je namestio Temu Puki i rutinski realizovao jedanaesterac. Upisao je novi het-trik, a konačnih 7:0 postavio je Džordan Hagil.