Izvor: MozzartSport.com, 23.Okt.2021, 15:28

Nirnbergu niko da presudi, Fortuna dočekala srećan dan

Stari Majstori još neporaženi – 4:0

Prolazi 11. kolo Cvajte, a i dalje niko da se nađe Nirnbergu da presudi. Stari Majstori teraju svoje i evo ih, stigli su do samog vrha tabele bez poraza.

Na Maks Morlok stadionu gostovao je danas Hajdenhajm, koji se dobro držao do finiša prvog poluvremena, a onda je u 20 minuta doživeo potop – 4:0.

Bolje su gosti otvorili meč, imali su dve prilike u prvih dvadesetak minuta, posle toga su držali ravnotežu u igri, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije Nirnberg uspevao da ih ozbiljno ugrozi. I kada se čekalo da sudija pokaže igračima put u svlačionicu sevnula je desnica Melera Delija. Odbitak je došao do njega na ivicu šesnaesterca, a on je tako raspalio da se golman Miler nije ni pomerio, pogledom je ispratio fudbal kako ulazi u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je lakši posao za Nirnberg, sevnula je u 52. minutu brzometna akcija sa svoje polovine, koju je Šuranov završio golom, a pečat na pobedu udario je Gajs sa slobodnjaka sa dvadesetak metara.

Prognozziraj derbije i osvoji 100.000 dinara!

Srećan dan imala je i Fortuna. Pogotovo kod gola koji je prelomio utakmicu na njenu stranu protiv Karlsruea – 3:1.

Kod tog drugog gola prvo je Peterson pogodio stativu, pa je vezista gostiju Kaufman u želji da pošalje fudbal što dalje od svog gola pogodio Sobotku, od kojeg se lopta odbila pravo na nogu defanzivcu Fortune Klareru, koji je poslao u gol za 2:1.

Nakon toga je tim iz Dizeldorfa potpuno zagospodario terenom, Nari je posle brzometne akcije iz blizine pogodio za dva gola prednosti, a isti igrač je nakon toga propustio kolosalnu šansu, tačnije Hajze, igrač Karlsruea je skoro makazicama sprečio da ne uđe u mrežu.

NEMAČKA 2 – 11. KOLO