Nimburk pobedio Radnički posle produžetka

Izvor: Blic, 09.Jan.2011, 01:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Nimburka uspeli su da posle produžetaka pobede Radnički rezzltatom 97:94 (20:26, 15:18, 26:17, 22:22, 14:11) u 15. kolu NLB lige.

Radnički je preko raspoloženog Vukosavljevića stekao deset poena prednosti na startu druge deonice (26:16) što je bila i najveća razlika na meču, ali su se Česi brzo vratili u meč i ubrzo preokrenuli u svoju korist.

Radnički je serijom 11:0 na poluvreme ipak uspeo da odnese vođstvo, ali je Nimburk preko Simonsa i Čana >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << opet anulirao prednost, da bi do kraja meča publika gledala egal meč koji je završen rezultatom 83:83 koji je gostima obezbedio Miletić.

U dodatnih pet minuta Radnički je u dva navrata imao prednost od četiri poena, ali su domaći trojkama Lenzlija prelomili meč u svoju korist i zabeležili sedmu pobedu u ligi, dok je ekipa Miroslava Nikolića upisala osmi poraz.

Najefikasniji u redovima Nimburka bio je Čester simons sa 25 poena, dok su se u radničkom istakli Vukosavjević sa 22, Majkl Li 20 i Stiven Marković sa 19 poena.

Na preostalim mečevima, Olimpija se iskupila za poraz od Igokee nakon što je bez većih muka savladala Zadar, Krka je u veoma izjednačenom meču slavila u gostima protiv Cedevite čime je zadržala vrh tabele, dok pomenuta Igokea nije uspela da se nadoveže na trijumf protiv oolimpije nakon što je izgubila na gostovanju Zagrebu.