Nikolić: Velika je razlika između ABA i KLS

Izvor: B92, 16.Feb.2018, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Velika je razlika između ABA i KLS

Trener Dinamika Miroslav Nikolić ocenio je posle eliminacije iz Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća da je njegova ekipa izgubila od atletski jače ekipe.

Košarkaši Dinamika izgubili su u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća od Mege sa 94:79.

"Velika je razlika između ABA i naše lige (KLS). Malo su oni i mentalno i atletski jači, svuda su bolji. Nametnuli su svoju igru, borbenost i skok, nismo mogli da im pariramo", rekao je Nikolić novinarima.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Nikolić je istako da je 21 ofanzivni skok Mege "nedopustiv", i da je rezultat realan.

"Pratili smo 10 minuta, ali nismo mogli, zasluženo su pobedili. Bolje su skakali, 21 skok je nedopustiv. Kad promaše, oni su iz drugog napada davali poene. Insistirali smo na tome da ne udjemo u njihov brz napad i skok, ali ne vredi. Rezultat je realan", kazao je Nikolić.

Košarkaš Dinamika Miloš Milisavljević složio se sa svojim trenerom i naveo da nisu smeli da dopuste Megi skokove u napadu.

"Dopustili smo im 21 ofanzivni skok što je nemoguće kada je ovakav nivo u pitanju. Iako smo znali da su agresivni, nismo uspeli da im pariramo. Možda je to glavni razlog poraza. Mi skok u napadu nismo smeli da dopustimo. Zaslužena pobeda Mege, a mi se okrećemo našoj ligi", rekao je Milisavljević.
Pogledaj vesti o: Triglav osiguranje

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.