Nestvaran preokret Radonjićevog Panatinaikosa VIDEO

Izvor: B92, 26.Jan.2023, 23:53

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Žalgiris rezultatom 89:65 u 21. kolu Evrolige.

Međutim, u "OAKA" areni gledali smo dva različita poluvremena, jer je nakon prvog litvanski tim imao +15, a u drugom smo gledali rapsodiju "zelenih" iz Atine.

Kao da to nisu bili isti igrači u prvih 20 minuta, drugih je tim Dejana Radonjića dobio ukupnim rezultatom 62:23.

Ključna je bila uloga Perisa Lija, koji je samo u trećoj četvrtini postigao 17 poena, a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na kraju je imao 24 uz još četiri asistencije i trojke 5/6.

Pratili su ga Dvejn Bejkon i Mateuš Ponitka sa po 13 poena, dok je Jorgos Papajanis imao 12.

U poraženom sastavu, koji se potpuno raspao u drugom delu, jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Rolands Smits sa 11 pogodaka.