Izvor: RTS, 10.Sep.2009, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neredi u Mostaru posle debakla Hrvatske
Devet ljudi je povređeno u neredima do kojih je došlo u Mostaru nakon sinoćne utakmice u kojoj je Engleska pobedila Hrvatsku rezultatom 5:1.
Besni zbog debakla Hrvatske, navijači iz hrvatskog dela grada počeli su da lome izloge na prodavnicama, a potom su napali policiju, koja je bila primorana da upotrebi suzavac.
U saopštenju policije navodi se da su u neredima povređena šestorica policajaca i trojica navijača. Svi su pušteni kućama nakon lekarske intervencije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
Prema rečima portparola policije Srećka Borasa, uhapšena su osmorica navijača, od kojih su trojica maloletnici.
U kvalifikacijama za Prvenstvo sveta sinoć je igrala i reprezentacija Bosne i Hercegovine protiv Turske i taj duel praćen je u muslimanskom delu Mostara.
Posle nerešenog rezutata 1:1, koji Bosni i Hercegovini daje dobre izglede da se plasira u baraž, u muslimanskom delu grada je počelo slavlje i postojala je bojazan da bi moglo doći do sukoba sa hrvatskim navijačima, ali se to, na seću, nije desilo.


















