Neprikosnoveni Liverpul grabi ka tituli, pao i Lester

Izvor: RTS, 26.Dec.2019, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju ekipu Lestera sa 4:0 u meču 19. kola Premijer lige.
Poslednji meč "Boksing dana" bio je ujedno i derbi 19. kola Premijer lige između Lestera i Liverpula.

Meč koji je samo na papiru bio duel drugoplasirane i prvoplasirane ekipe, taj epitet nije opravdao i na terenu.
Fudbaleri gostujuće ekipe bili su neprikosnoveni od starta meča i bolja ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << čitav susret.
Iako je na semaforu bilo samo 1:0 za Liverpul u prvom poluvremenu, dobru igru gostiju krunisao je i podatak da Lester nije imao šut ka golu Alisona.
Firmino je na asistenciju Arnolda zatresao mrežu u 31. minutu i odveo "crvene" na poluvreme sa prednosti.
Lester se držao koliko je mogao, na momente bio nadomak izgledne prilike, ali se u drugom poluvremenu potpuno raspala igra "lisica", koje su poklekle u naletu Liverpula.
U periodu od samo sedam minuta (od 71. do 78. minuta) gosti su čak tri puta smestili loptu iza leđa golmana Šmajhela.
Prvo je Milner bio siguran sa bele tačke, nakon penala koji je skrivio Sojondžu.
Tri minuta kasnije ponovo su akteri kod gola bili Arnold i Firmino. Nakon veoma lepog timskog napada, usledio je centaršut desnog beka ka svom napadaču, koji drugi put sjajno reaguje.
Fantastičnu partiju golom je krunisao i Aleksander Arnold. Mladi engleski fudbaler sjajno je istrčao kontru u 78. minutu, Mane je to prepoznao, odložio mu loptu, a Trent je rutinski poslao u mrežu.
Liverpul je pobedom nad Lesterom uvećao prednost na liderskoj poziciji. "Crveni" imaju 52 boda, čak 12 više od upravo drugoplasiranog Lestera, a 13 više od Sitija, koji svoj meč 19. kola igra u petak protiv Vulverhemptona u gostima.
Tabela Premijer lige:Liverpul 52Lester 39Siti 38Čelsi 32Totenhem 29Šefild 29Junajted 28Vulverhempton 27Kristal Palas 26Njukasl 25Arsenal 24Barnli 24Everton 22Sautempton 21Brajton 20Bornmut 20Vest Hem 19Aston Vila 18Votford 13Norič 12