Nemci se mučili sa Saudijcima, Španija u finišu do pobede

Izvor: B92, 25.Jul.2021, 17:44

Fudbaleri Nemačke pobedili su u Jokohami selekciju Saudijske Arabije sa 3:2, u meču drugog kola Grupe D olimpijskog turnira.

Aktuelni viceprvaci su poveli golom Nadima Amirija u 11. minutu, a azijska selekcija je izjednačila golom Samija Al-Najeija u 30. minutu.

Ragnar Ahe je do kraja poluvremena vratio Nemačku u vođstvo, da bi Al-Najei drugi gol postigao u 50. minutu.

Amos Pajper je u 66. minutu dobio direktan crveni karton, ali su reprezentativci Nemačke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ipak došli do pobede golom Feliksa Udohaja u 75. minutu.

Nemačkoj je ovo prva pobeda na turniru i nalazi se na trećem mestu u grupi, iza selekcija Brazila i Obale Slonovače.

Plasman u četvrtfinale osiguraće po dve selekcije iz četiri grupe.

Španija je u Grupi C pobedila Australiju sa 1:0, golom Mikela Ojarzabla u 81. minutu, i tako je došla do prvog mesta sa četiri boda, kolo pre kraja grupne faze.

Pobede su danas upisale i selekcije Japana protiv Meksika (2:1), kao i Južna Koreja nad Rumunijom (4:0).