Nemačka povela, Grizman preokrenuo

Izvor: RTS, 16.Okt.2018, 23:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Francuske savladali su Nemačku sa 2:1 (0:1) u četvrtom kolu najače grupe Lige nacija.
Nemačka je prva stigla do prednosti i uspela da sačuva prednost do poluvremenu. Međutim u drugom delu igre aktuelni Svetski šampion je pred domaćom publikom uspeo da preokrene rezultat golovima Grizmana i zabeleži pobedu.

Nemačka je povela u 14. minutu susreta. Kimpembe je igrao rukom u svom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šesnaestercu i Mažić je pokazao na penal. Precizan sa bele tačke bio je Toni Kros.
Francuzi su izjednačili u 62. miuntu. Hernandez je centrirao sa leve strane, Grizman je fantastično zahvatio loptu glavom i sa oko 11 metara matirao Noera.
Domaćin je do preokreta došao u 80. minutu. Matuidi je oboren u šesnaestercu i Mažić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Grizman i svojim drugim pogodkom doneo Francuzima pobedu.
Francuska je prva u grupi jedan sa sedam bodova iz tri utakmice, druga je Holandija sa tri boda iz dva meča, a Nemačka je sakupila amo jedan bod iz tri kola.